30 липня у Свято-Успенській Святогірській Лаврі відзначили престольне свято, на якому зібралися архієреї та священнослужителі Української Православної Церкви, а також паломники з різних куточків України. Усі вони з особливим благоговінням вшановували головну святиню Святих Гір – чудотворну Святогірську ікону Божої Матері.
Напередодні, 29 липня, о 12:00 був прочитаний 9-й час, потім відслужено малу вечірню, під час якої соборно духовенством обителі був виконаний нарозспів акафіст Пресвятої Богородиці.
Святогірський чудотворний образ Цариці Небесної за традицією, що встановилася у Святогір’ї, був перенесений з-під сіней, в яких завжди перебуває, і встановлений на місці центрального аналоя. Трудами сестер Всіхскорботного скиту с. Богородичне ікона Божої Матері була прикрашена композицією квітів.
О 16:00 у Святогірській обителі відбулося святкове всенощне бдіння. На полієлеї кожен богомолець зміг прикластися до образу Цариці Небесної та помазатись святим єлеєм.
30 липня богослужіння престольного дня розпочалися з ранкових молитов та полуношниці, після якої було прочитано чин сповіді. На водосвятному молебні перед Святогірською іконою Божої Матері духовенство і віруючі, закликаючи Святого Духа на освячувану воду, підносили молитви до Цариці Небесної, прохаючи Її материнського заступництва.
Урочисту Божественну літургію відправили архієпископи Добропільський Спиридон та Костянтинівський Паїсій, вікарії Київської Митрополії. Крім архієреїв у богослужінні брали участь братія та гості обителі у священному сані з різних єпархій Української Православної Церкви.
Під час Божественної літургії звучала молитва за мир в Україні та єдність світового Православ’я. Також сугубо підносилися у цей день прохання до Бога і Божої Матері про намісника Святогірської Лаври — митрополита Арсенія, який з 24 квітня 2024 р. перебуває у СІЗО м. Дніпра, звільнення з-під варти якого прагнуть не лише братія та сестри обителі, але й десятки тисяч християн по всьому світу.
Після закінчення Літургії відбулася хресна хода з чудотворною Святогірською іконою Божої Матері. Духовенство та віруючі обійшли святу Лавру з читанням Євангелія та молебними співами. Під час цієї хресної ходи не втихав дзвін, а лаврські священнослужителі окропляли святою водою обитель і всіх богомольців.
Хресна хода завершилася всенародним співом молитви до Божої Матері, величанням і многоліттям.
Після завершення богослужіння братією була приготована святкова трапеза, на яку були запрошені за святогірською традицією усі священнослужителі та паломники.
Цей запис також доступний на: Russian